Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★

  • Spirited

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Mittagsstunde

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • Luck

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Vesper

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Deep in the Heart: A Texas Wildlife Story

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★½

  • Moon Knight

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • All Is One. Except 0

    ★★★★

  • Sörensen's Fear

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Fireball: Visitors from Darker Worlds

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Berlin, Berlin

    ½

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

  • 1917

    ★★★★