Sort by

Florian has logged 59 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Doctor Who: The Church on Ruby Road

Doctor Who: The Church on Ruby Road

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Contra

Contra

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
18
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Love '47

Love '47

1949
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Mittagsstunde

Mittagsstunde

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Rope

Rope

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Horror at 37,000 Feet

The Horror at 37,000 Feet

1973
×
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deep in the Heart: A Texas Wildlife Story

Deep in the Heart: A Texas Wildlife Story

2022
×
Edit this entry  
05
Before They Fall

Before They Fall

2021
×
Edit this entry  
05
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Edit this entry