• Nightmare Alley

  • Encanto

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Thunder Force

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★★

  • How It Ends

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Chelsea Handler: Evolution

    ★★★½

  • Rose

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Rose Matafeo: Horndog

    ★★★½

  • Beth Stelling: Girl Daddy

    ★★★★

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★

  • The Silencing

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

  • Ava

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • Gina Brillon: The Floor Is Lava

  • The World to Come

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • Tom Gleeson: Joy

    ★★★

  • Anne Edmonds: What's Wrong With You

    ★★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • The Half of It

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Judith Lucy: Judith Lucy Vs Men

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Tommy Little: Self Diagnosed Genius

  • Alice Fraser: Savage

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Celia Pacquola: All Talk

  • Zoë Coombs Marr: Bossy Bottom

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★½

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

    ★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • Palm Springs

  • The Nest

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Wander Darkly

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Leslie Jones: Time Machine

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★★

  • Michelle Wolf: Joke Show