Sort by

hobm has logged 78 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★
Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mermaid Chronicles Part 1: She Creature

Mermaid Chronicles Part 1: She Creature

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Chelsea Handler: Evolution

Chelsea Handler: Evolution

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rose: A Love Story

Rose: A Love Story

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Loudest Voice

The Loudest Voice

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★
Edit this entry  
05
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rose Matafeo: Horndog

Rose Matafeo: Horndog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Beth Stelling: Girl Daddy

Beth Stelling: Girl Daddy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jack Whitehall: I'm Only Joking

Jack Whitehall: I'm Only Joking

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Gina Brillon: The Floor Is Lava

Gina Brillon: The Floor Is Lava

2020
×
Edit this entry  
23
A Confession

A Confession

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tom Gleeson: Joy

Tom Gleeson: Joy

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
08
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
National Theatre Live: A Streetcar Named Desire

National Theatre Live: A Streetcar Named Desire

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Anne Edmonds: What's Wrong With You

Anne Edmonds: What's Wrong With You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
Edit this entry