• Don't Look Up

  • No Time to Die

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Bill Traylor: Chasing Ghosts

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • 63 Up

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bathtubs Over Broadway

    ★★★★½

  • American Curious

  • The Director and the Jedi

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Mandy

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★