Sort by

sebastian has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Disco Pigs

Disco Pigs

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Edit this entry  
22
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blood and Chocolate

Blood and Chocolate

2007
×
★★
Read the review Edit this entry