Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Moon

Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Sing

Sing

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
Edit this entry  
09
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sherlock Holmes and the Secret Weapon

Sherlock Holmes and the Secret Weapon

1942
×
★★½
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
An Inspector Calls

An Inspector Calls

1954
×
★★★★
Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★½
Edit this entry  
17
Parker

Parker

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
Edit this entry  
26
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Network

Network

1976
×
★★★★
Edit this entry