Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
21
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★★
Edit this entry  
30
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★½
Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Men

Men

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★
Edit this entry  
06
Rubber

Rubber

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★
Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★
Edit this entry  
28
Silverado

Silverado

1985
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Two Jakes

The Two Jakes

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Injustice

Injustice

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Long Riders

The Long Riders

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
Special Bulletin

Special Bulletin

1983
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
King of Kings

King of Kings

1961
×
★★★½
Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Southbound

Southbound

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry