Santi has logged 33 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
28
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Statues Also Die

Statues Also Die

1953
×
★★★★
Edit this entry  
26
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Sunday in Peking

Sunday in Peking

1956
×
★★★½
Edit this entry  
26
Zoo Piece

Zoo Piece

1990
×
Read the review Edit this entry  
26
An Owl Is an Owl Is an Owl

An Owl Is an Owl Is an Owl

1990
×
Read the review Edit this entry  
26
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1988
×
Read the review Edit this entry  
26
Junkopia

Junkopia

1981
×
Edit this entry  
26
Naomi Campbel

Naomi Campbel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★★
Edit this entry  
23
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Scent of Pheasant’s Eye: An Episode from the Tales of Flowers

The Scent of Pheasant’s Eye: An Episode from the Tales of Flowers

1935
×
Edit this entry  
14
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Idea of a Lake

The Idea of a Lake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry