• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Console Wars

    ★★½

  • Frankie Boyle Live: Excited for You to See and Hate This

  • Lano & Woodley: Fly

    ★★★½

  • The Hunt

  • Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Between Two Ferns: The Movie

  • What's My Name | Muhammad Ali

    ★★★½

  • There Are No Fakes

  • Sara Pascoe Live: LadsLadsLads

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Tread

  • Happy Death Day 2U

    ★½

  • Fyre

    ★★★

  • Torvill & Dean

    ★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Suede: The Insatiable Ones

    ★★★★

  • Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

  • The Kinks: Echoes of a World

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Teddy Pendergrass: If You Don't Know Me

  • After the Screaming Stops

    ★★★★

  • Night School

  • Swiped: Hooking Up in the Digital Age

  • Widows

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • A Taxi Driver

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Tag

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Anon

    ★½

  • Truth or Dare

    ★½

  • If I Leave Here Tomorrow: A Film About Lynyrd Skynyrd

  • Being Frank: The Chris Sievey Story

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • The Hurricane Heist

    ★½

  • Game Night

    ★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Proud Mary

  • Pitch Perfect 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Traffic Stop

  • Paddington 2

  • Please Stand By

    ★★

  • Jigsaw

    ★★

  • Demi Lovato: Simply Complicated

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • Marshall

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Borg vs McEnroe

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Naked

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Double Date

    ★★½

  • Girls Trip

    ★★½

  • The Villainess

    ★★★½