Sort by

Nick has logged 106 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Torvill & Dean

Torvill & Dean

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
22
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
Edit this entry  
09
Suede: The Insatiable Ones

Suede: The Insatiable Ones

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
River of No Return

River of No Return

1954
×
Edit this entry  
20
Rememory

Rememory

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Carmen Jones

Carmen Jones

1954
×
★★★
Edit this entry  
31
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Double Date

Double Date

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shenandoah

Shenandoah

1965
×
★★★
Edit this entry  
25
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ruggles of Red Gap

Ruggles of Red Gap

1935
×
★★★½
Edit this entry  
06
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★
Edit this entry  
04
Tom of Finland

Tom of Finland

2017
×
Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★
Edit this entry  
21
Cash on Demand

Cash on Demand

1961
×
★★★
Edit this entry  
19
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Once Upon A Time In China

Once Upon A Time In China

1991
×
★★★
Edit this entry  
12
Overboard

Overboard

1987
×
★½
Edit this entry  
09
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
30
It Came from Beneath the Sea

It Came from Beneath the Sea

1955
×
★★½
Edit this entry  
27
Some Freaks

Some Freaks

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Fulltime Killer

Fulltime Killer

2001
×
★★½
Edit this entry  
24
That's Not Me

That's Not Me

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Edit this entry  
22
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
Edit this entry  
09
I Wish

I Wish

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Anon

Anon

2018
×
★½
Edit this entry  
07
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
Edit this entry  
01
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
Edit this entry  
31
Miss Hokusai

Miss Hokusai

2015
×
Edit this entry  
28
Creepy

Creepy

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★½
Edit this entry  
16
The Game

The Game

1997
×
★★★
Edit this entry  
15
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★½
Edit this entry