• No One Gets Out Alive

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Loki

  • Stowaway

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

  • The Call

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Spree

    ★★½

  • Louis Theroux: Selling Sex

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Only the Animals

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

  • Vivarium

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Louis Theroux: Mothers on the Edge

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • The Disappearance of Susan Cox Powell

    ★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Louis Theroux: The Night in Question

  • American Factory

  • Fyre

  • Glass

    ★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Possession of Hannah Grace

  • Instant Family

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½