HolderCamp has logged 71 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★
Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Frantic

Frantic

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Lost in London

Lost in London

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Mimic

The Mimic

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Edit this entry