• Luck

    ★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Persuasion

  • The Sea Beast

  • Spiderhead

    ★★

  • How Dare You Want More: The Short Film

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Father of the Bride

    ★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

    ★★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Sing 2

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Far from the Tree

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Happiest Season