RSS feed for Hollie

Hollie has logged 35 entries for films during August 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Oblivion

Oblivion

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Refrigerator

The Refrigerator

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Phantom Killer

The Phantom Killer

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Visioneers

Visioneers

2008
×
★★
Edit this entry  
17
Severance

Severance

2006
×
★★
Edit this entry  
17
Midnight Matinee

Midnight Matinee

1988
×
Read the review Edit this entry  
16
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dracula's Widow

Dracula's Widow

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Forever Evil

Forever Evil

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venus Flytrap

Venus Flytrap

1987
×
★★★
Edit this entry  
12
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
Blood Song

Blood Song

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rock-A-Die-Baby

Rock-A-Die-Baby

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
L.A. Streetfighters

L.A. Streetfighters

1985
×
Edit this entry  
10
The Dark Backward

The Dark Backward

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Werewolf in a Women's Prison

Werewolf in a Women's Prison

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Creep

Creep

1995
×
Read the review Edit this entry  
06
Wicked Games

Wicked Games

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Curtain Call

Curtain Call

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
Edit this entry  
02
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★
Read the review Edit this entry