Hollie has logged 75 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Drink Your Blood

I Drink Your Blood

1970
×
★★★½
Edit this entry  
31
Frightmares

Frightmares

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Frightmares

Frightmares

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Meat Market

Meat Market

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fright Show

Fright Show

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Chickening

The Chickening

2015
×
Edit this entry  
29
Kiss The Bride

Kiss The Bride

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Shadows of the Mind

Shadows of the Mind

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bloody! Scary Horror!

Bloody! Scary Horror!

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Plan B

Plan B

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Champs

Champs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★½
Edit this entry  
26
Fear of the Dark

Fear of the Dark

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Twinsters

Twinsters

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky

Rocky

1976
×
★★★
Edit this entry  
24
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★
Edit this entry  
24
Last House on Dead End Street

Last House on Dead End Street

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster Man

Monster Man

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Milo

Milo

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
My Little Eye

My Little Eye

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cursed

Cursed

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dark Ride

Dark Ride

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cube

Cube

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tricked

Tricked

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Mongrel

Mongrel

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Siamese Twins

The Siamese Twins

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mockingbird

Mockingbird

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Folies Meurtrières

Folies Meurtrières

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It's a Bird, It's a Plane, It's Superman!

It's a Bird, It's a Plane, It's Superman!

1975
×
Edit this entry  
17
Kissed by Winter

Kissed by Winter

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Winter Lily

Winter Lily

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cracked Actor

Cracked Actor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chef

Chef

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Emperor's New Clothes

The Emperor's New Clothes

1987
×
Read the review Edit this entry  
13
Frostbiter: Wrath of the Wendigo

Frostbiter: Wrath of the Wendigo

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Food of the Gods II

Food of the Gods II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Food of the Gods

The Food of the Gods

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stung

Stung

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barricade

Barricade

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Pod

Pod

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Everest

Everest

2015
×
★★½
Edit this entry