RSS feed for Hollie

Hollie has logged 46 entries during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Arachnid

Arachnid

2001
×
★½
Edit this entry  
31
Empire of the Ants

Empire of the Ants

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Vampire Bats

Vampire Bats

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
Inside the Milky Way

Inside the Milky Way

2010
×
Edit this entry  
28
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
Edit this entry  
26
Massacre in Dinosaur Valley

Massacre in Dinosaur Valley

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
David Bowie: The Last Five Years

David Bowie: The Last Five Years

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stephen King: Shining in the Dark

Stephen King: Shining in the Dark

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
David Bowie: Five Years

David Bowie: Five Years

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pieces of Darkness

Pieces of Darkness

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fangs

Fangs

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Legend of Spider Forest

The Legend of Spider Forest

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
Edit this entry  
16
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Beast Wishes: The Fantastic World of Bob and Kathy Burns

Beast Wishes: The Fantastic World of Bob and Kathy Burns

2012
×
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hands on a Hard Body: The Documentary

Hands on a Hard Body: The Documentary

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Cherry Tree

Cherry Tree

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Witchery

Witchery

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Weiner

Weiner

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cthulhu Mansion

Cthulhu Mansion

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Reunion

American Reunion

2012
×
½
Edit this entry  
08
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★½
Edit this entry  
07
The King of Arcades

The King of Arcades

2014
×
★★
Edit this entry  
06
A Deadly Adoption

A Deadly Adoption

2015
×
★½
Edit this entry  
06
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Satan's Blood

Satan's Blood

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dangerous Seductress

Dangerous Seductress

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Magnus

Magnus

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Anne & Alet

Anne & Alet

2013
×
★★★
Edit this entry