Stephen has logged 15 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry