Sort by

Stephen has logged 24 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Normal People

Normal People

2020
×
Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Violation

Violation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bruiser

Bruiser

2021
×
Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry