• Minions: The Rise of Gru

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mulan

    ½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Brightburn

    ★★

  • Aladdin

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Dumbo

  • Captain Marvel

    ★★

  • Glass

    ½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Halloween

  • The Predator

    ★★

  • Destination Wedding

  • Christopher Robin

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Mary Magdalene

  • Every Day

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • The Guilty

  • Early Man

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Sauce

    ★★★