• The 355

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Boxing Day

    ★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Pirates

    ★★★½

  • The Colour Room

    ★★

  • Amina

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Photocopier

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Stillwater

  • Black Widow

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • I Am All Girls

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Return: Life After ISIS

    ★★★★

  • A Cop Movie

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Petite Maman

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Passing

    ★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Safety

    ★★★

  • Christmas Ever After

    ★★★

  • Modern Persuasion

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • The Charm of Love

    ★★