• Bring It On

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • Orphan

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • 27 Dresses

    ★★½

  • Scary Movie

    ★★½

  • Monsters University

    ★★★

  • Romeo + Juliet

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • LOL

    ★½

  • We're the Millers

    ★★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ½

  • The Hangover

    ★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★

  • Bride Wars

    ★★½

  • Anastasia

    ★★★★★