• Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

  • Misha and the Wolves

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★★

  • The Serpent

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • Supernova

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Summerland

  • Hamilton

    ★★½

  • The World to Come

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½