Sort by

holmen has logged 43 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Match Point

Match Point

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Let's Scare Julie

Let's Scare Julie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry