• Space Sweepers

  • Long Gone Gulch

  • The Croods: A New Age

  • Roald Dahl's The Witches

  • Tremors: Shrieker Island

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Over the Moon

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

  • Batman: Death in the Family

    ★★★½

  • Soul

  • Hubie Halloween

  • Vampires vs. the Bronx

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Superman: Man of Tomorrow

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

  • Bigfoot Family

  • Da 5 Bloods

  • Valley Girl

  • Trolls World Tour

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Turning

  • Underwater

  • The Grudge

    ★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Lupin III: The First

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • The Addams Family

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Doom: Annihilation

  • VFW

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Abominable

  • Blood Quantum

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • DC Showcase: Sgt. Rock

    ★★★

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Scooby-Doo! Return to Zombie Island

    ½

  • Weathering with You

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

  • Aladdin

    ★★★½

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

  • Critters Attack!

  • Hellboy

  • Missing Link

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★★½

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

  • The Beach Bum

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Boo!

    ★★★