Sort by

holl has logged 40 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Merry Gentleman

The Merry Gentleman

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Stella Does Tricks

Stella Does Tricks

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Reclaiming Amy

Reclaiming Amy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Special Correspondents

Special Correspondents

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Stella Does Tricks

Stella Does Tricks

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Victim

The Victim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stella Does Tricks

Stella Does Tricks

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Is England '90

This Is England '90

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
This Is England '88

This Is England '88

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
This Is England '86

This Is England '86

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Giri/Haji

Giri/Haji

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Run

Run

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Is Harry on the Boat?

Is Harry on the Boat?

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
North & South

North & South

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry