• Dune: Part Two

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Under the Banner of Heaven

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

  • Munich: The Edge of War

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Escape from Mogadishu

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Fallout

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Dig

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Mainstream

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Work It

    ★★

  • Steel Rain 2: Summit

    ★½

  • Summerland

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • Hamilton

  • Dating Amber

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★