b. has logged 147 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Thieves

The Thieves

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Midnight Runners

Midnight Runners

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
King Lear

King Lear

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Edit this entry  
16
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Edit this entry  
10
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
23
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Clock

The Clock

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
EXIT

EXIT

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry