b. has logged 15 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Another Child

Another Child

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry