• Squid Game

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Paper Lives

    ★★½

  • Half Brothers

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • The Man In The Hat

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★★

  • Tigertail

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Cats

  • 1917

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • After

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Alex Strangelove

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Foreigner

    ★★½

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Heist

    ½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • About Time

    ★★★

  • World War Z

    ★★

  • Life of Pi

    ★★★½

  • Chronicle

    ★★★½

  • Inception

    ★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★½

  • Coraline

    ★★★★½

  • Twilight

    ★★★

  • Be Kind Rewind

    ★★★½

  • Apocalypto

  • Tekkonkinkreet

    ★★★½

  • Paprika

    ★★★★

  • Babel

    ★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★★½

  • Frida

    ★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • Open Your Eyes

    ★★★½

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★½

  • Perfect Blue

    ★★★★

  • Welcome to the Dollhouse

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Jurassic Park

    ★★★

  • Glory

    ★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Maurice

    ★★★★

  • Blade Runner

    ★★★½

  • Alien

    ★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★½

  • House

    ★★★★★

  • Female Trouble

    ★★★★★

  • The Young Girls of Rochefort

    ★★★★

  • Cybernetic Grandma

    ★★★★

  • Breathless

    ★★★★

  • Man with a Movie Camera

    ★★★★

  • Ballet Mécanique

    ★★★★