isha has logged 218 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Girl with a Pearl Earring

Girl with a Pearl Earring

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Ed, Edd n Eddy's Big Picture Show

Ed, Edd n Eddy's Big Picture Show

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ed, Edd n Eddy's Boo Haw Haw

Ed, Edd n Eddy's Boo Haw Haw

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ed, Edd n Eddy’s Jingle Jingle Jangle

Ed, Edd n Eddy’s Jingle Jingle Jangle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rendez-vous

Rendez-vous

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Broadway Melody

The Broadway Melody

1929
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Wings

Wings

1927
×
★★★
Edit this entry  
20
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry