Sort by

arjun has logged 18 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cinderella II: Dreams Come True

Cinderella II: Dreams Come True

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scandal in Sorrento

Scandal in Sorrento

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sam Jay: 3 in the Morning

Sam Jay: 3 in the Morning

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry