isha has logged 75 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
13
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
Edit this entry  
13
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Colette

Colette

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Present

The Present

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry