Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Edit this entry  
03
The Silence

The Silence

1963
×
★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Edit this entry  
01
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★
Edit this entry  
03
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Anatomy of Hell

Anatomy of Hell

2004
×
★★
Edit this entry  
13
Midnight at the Pera Palace

Midnight at the Pera Palace

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Frida

Frida

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
11
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Colonia

Colonia

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Shadow and Bone - The Afterparty

Shadow and Bone - The Afterparty

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
The Thirteenth Floor

The Thirteenth Floor

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Edit this entry  
28
Attila

Attila

2001
×
★★
Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★
Edit this entry  
12
Fearless

Fearless

1993
×
★★
Edit this entry  
12
Halston

Halston

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry