Sort by

Jonathan has logged 130 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coma

Coma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive: Final Fantasy XV

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mama

Mama

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Infinite

Infinite

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Relic

Relic

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry