• The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Shut In

    ★★

  • Red Notice

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Dear Evan Hansen

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Run Hide Fight

  • Beckman

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Irresistible

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★★

  • Assassin 33 A.D.

    ★★

  • His House

    ★★★

  • The Columnist

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Beyond the Law

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Gemini Man

    ½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

  • Angel Has Fallen

    ★★★★

  • Clown Motel: Spirits Arise

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Escape Room

    ★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Speed Kills

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Burning

    ★★★★★

  • Truth or Dare

  • August at Akiko's

    ★★★

  • Black Panther

  • Mandy

  • Den of Thieves

    ★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • Pop Team Epic

    ★★★

  • Bright

  • Coco

  • Content Cop - Rice Gum

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Escape Room

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Claire's Camera

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return