Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rabid

Rabid

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pa-Thirsty

Pa-Thirsty

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Prehistoric Planet

Prehistoric Planet

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
We Own This City

We Own This City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shivers

Shivers

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
Read the review Edit this entry  
27
Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

1969
×
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry