Sort by

Terence has logged 18 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mercury Is Mine

Mercury Is Mine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Siargao

Siargao

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadma Walking

Deadma Walking

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Great Expectations

Great Expectations

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cronos

Cronos

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry