Sort by

Terence has logged 272 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nightcrawlers

The Nightcrawlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mrs. Fletcher

Mrs. Fletcher

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
LSS

LSS

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luce

Luce

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Dead Kids

Dead Kids

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Truth and Justice

Truth and Justice

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Truth

The Truth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry