Sort by

Terence has logged 39 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Is Not My Favorite Color

Blue Is Not My Favorite Color

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Cycle of Cloud and Rain

A Cycle of Cloud and Rain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nang Maglublob Ako sa Isang Mangkok ng Liwanag

Nang Maglublob Ako sa Isang Mangkok ng Liwanag

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Days at Sea

Last Days at Sea

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sol

Sol

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Isn't There And Other Stories Of Longing

The Man Who Isn't There And Other Stories Of Longing

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gabby

Gabby

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dikit

Dikit

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild Boar

Wild Boar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gossips of Cicadidae

The Gossips of Cicadidae

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Private Desert

Private Desert

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ascension

Ascension

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cicada

Cicada

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry