• Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Lightyear

    ★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Elvis

    ★★★½

  • Jackass 4.5

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★½

  • Pompo the Cinephile

    ★★★½

  • Three Songs for Benazir

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Khaite FW21

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Affairs of the Art

  • WandaVision

    ★½

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Tales of the Uncanny

    ★★★½

  • October Rumbles

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½