• Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Lou

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★

  • Lost Songs: The Basement Tapes Continued

    ★★★★½

  • Tusk

    ★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • The Book of Eli

    ★★★½

  • Where the Wild Things Are

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

    ★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Alternative Theories of Physics

    ★★★★★