campbell has logged 28 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tusk

Tusk

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry