Sort by

Scout has logged 26 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Balls Out

Balls Out

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady with the Dog

Lady with the Dog

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witness

The Witness

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Blink: Robert Frank

Don't Blink: Robert Frank

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Home Movie

No Home Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Journey to the Shore

Journey to the Shore

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frankenstein 1970

Frankenstein 1970

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Les Cowboys

Les Cowboys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
De Palma

De Palma

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Is Copy

Everything Is Copy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Journey to the Shore

Journey to the Shore

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anonymous

Anonymous

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry