• Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

    ★★★

  • Wolf in Dude's Clothing

    ★★★½

  • Please Leave a Message After the Tone

    ★★★

  • The Dinosaur

    ★★★★

  • The Thing That Ate the Birds

    ★★★½

  • Two Girls and a Boat

    ★★★★½

  • Reconstruction

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Night of the Living Dicks

    ★★

  • Cherry

  • Aristocrats

    ★★★

  • The Pink Cloud

    ★★★★

  • Easy Panties

    ★★★½

  • Eatnameamet – Our Silent Struggle

    ★★★★

  • End of the Line: The Women of Standing Rock

    ★★★½

  • Like the Ones I Used to Know

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Echthaar

    ★★★½

  • April Kills The Vibe

    ★★★★½

  • Saul & I

    ★★★½

  • The Last Men

    ★★★

  • Wall Piano

    ★★★½

  • Luhtahuitti

    ★★★

  • Escape

    ★★★½

  • Cops and Robbers

    ★★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Hold Me Back

    ★★★

  • Moskova Forever

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Cup

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★½

  • Notes for My Son

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Al-Sit

    ★★★★

  • La mémoire du Médaillon d'OR

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Malu

    ★★★

  • Sundown

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Mum's Sweater

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Mermaid in a Jar

    ★★★

  • Company Retreat

    ★★

  • Canvas

    ★★★½

  • My Friend Who Shines in the Night

    ★★★★½

  • Horizon Line

    ★★★½

  • Money Has Four Legs

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

    ★★★★

  • Striding Into the Wind

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Trouble

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Zheng

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Le retour des vagues

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½