Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Heartbeeps

Heartbeeps

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lost Skeleton of Cadavra

The Lost Skeleton of Cadavra

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creature with the Blue Hand

Creature with the Blue Hand

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trick or Treat!

Trick or Treat!

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Black Bird

Black Bird

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Marcel the Shell with Shoes On, Three

Marcel the Shell with Shoes On, Three

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Marcel the Shell with Shoes On, Two

Marcel the Shell with Shoes On, Two

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moloch

Moloch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Long Night

The Long Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Allegoria

Allegoria

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tux and Fanny

Tux and Fanny

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Human Highway

Human Highway

1982
×
Read prior review Edit this entry  
29
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Guitar Mongoloid

The Guitar Mongoloid

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Round

Last Round

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dear Wendy

Dear Wendy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Head

Head

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boom!

Boom!

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
This is GWAR

This is GWAR

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Songs for Swinging Larvae

Songs for Swinging Larvae

1981
×
Read the review Edit this entry  
20
23rd Century Giants: The Story of Renaldo & The Loaf

23rd Century Giants: The Story of Renaldo & The Loaf

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pooka Lives!

Pooka Lives!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oil

Oil

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
Full Frontal

Full Frontal

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
She-Wolf

She-Wolf

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Angels of Sin

Angels of Sin

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Angel

Angel

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Trigger

Trigger

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wrecked

Wrecked

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Salomé

Salomé

1978
×
Read the review Edit this entry  
08
The Tempest

The Tempest

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Madame X: An Absolute Ruler

Madame X: An Absolute Ruler

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Garden of Luxor

Garden of Luxor

1972
×
Read the review Edit this entry  
07
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Winston Tong en studio

Winston Tong en studio

1984
×
Read the review Edit this entry  
06
Broken English: Three Songs by Marianne Faithfull

Broken English: Three Songs by Marianne Faithfull

1979
×
Read the review Edit this entry  
06
Rectangle: Deux Chansons de Jacno

Rectangle: Deux Chansons de Jacno

1980
×
Read the review Edit this entry  
06
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Face Behind the Mask

The Face Behind the Mask

1938
×
Read the review Edit this entry  
04
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry