Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tambourine

Tambourine

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Sun Children

Sun Children

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry