Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ricochet

Ricochet

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
District 9

District 9

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hamlet

Hamlet

1996
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
Hamlet

Hamlet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Battle at Lake Changjin

The Battle at Lake Changjin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guyver

The Guyver

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Leptirica

Leptirica

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Edit this entry