Sort by

hoover has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Very Nutty Christmas

A Very Nutty Christmas

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Late Shift

The Late Shift

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Descendants

Descendants

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry