• LuLaRich

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • Misbehaviour

    ★★★★

  • The Banker

    ★★★

  • 365 Days

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Dream Horse

    ★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Richard Jewell

  • Queen & Slim

  • The Good Liar

  • Frozen II

  • Jexi

  • Gemini Man

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • Just Mercy

  • Hustlers

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Always Be My Maybe

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Atlantics

    ★★★★

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Someone Great

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Isn't It Romantic

  • Alita: Battle Angel

  • Blinded by the Light

  • American Factory

  • Memory: The Origins of Alien

  • The Princess Switch

  • Vita & Virginia

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • The Falling Sky

    ★★★½

  • Sink or Swim

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Love, Simon

  • Sorry to Bother You

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • It

  • Tonsler Park

    ★★★½

  • The Big Sick

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Bridget Jones's Baby

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • La La Land